Møter for tverregionale spesialistutdanningsråd
For å legge til rette for samarbeid mellom regionene, inviterer vi dere i de tverregionale spesialistutdanningsrådene til å møtes både før og etter spesialistutdanningskonferansen i Oslo.
Invitasjon til å samles - før og etter konferansen
Tverregionale råd skal bidra til spesialistutdanning av god kvalitet, tverregional samordning og harmonisering, og fremme utdanningsvirksomhetenes kompetansebehov i utvikling av spesialistutdanningen, jf. mandatet (PDF) deres.
For å legge til rette for samarbeid, inviterer vi dere til å komme sammen både før og etter årets spesialistutdanningskonferanse i Oslo, som har program fra lunsj til lunsj 9.-10. november. Du kan se programmet her: Program spesialistutdanningskonferansen for leger 2026
Tilbakemeldinger fra dere
Tilbakemeldingene dere ga oss tidligere i år, da vi spurte om hvordan vi kan legge til rette for dere på årets konferanse, viser at dere ønsker rikelig med tid til å sitte sammen.
Vi har derfor reservert plass til dere i både forkant og etterkant av konferanseprogrammet, altså før lunsj 9. november og etter lunsj 10. november.
Vi skal sørge for at dere raskt finner hverandre når dere kommer, og vil også invitere dere inn en felles Teams-kanal hvor dere melder dere på møtene, får mer informasjon, oversikt over hvem som deltar og mulighet for å stille spørsmål og komme med innspill.
Påmelding
Merk at det er separate påmeldinger til konferansen og møtene i tverregionale spesialistutdanningsråd.
- Du melder deg på konferansen her: Spesialistutdanningskonferansen for leger 2026 (kompetansebroen.no)
- Du melder deg på for- og ettermøtene i Teams-kanalen du har blitt invitert inn i.
Ta gjerne kontakt med oss på regutpost@ous-hf.no hvis noe er uklart, du har spørsmål eller innspill.
Vi gleder oss!