Tid og sted
- Når
-
- 02. feb. 2026
- 03. feb. 2026
- 04. feb. 2026
- 05. feb. 2026
- 06. feb. 2026
- Type arrangement
- Kurs LIS
- Spesialitet
- Anestesiologi
- Arrangør
- Hvor
- Forelesninger ved Thon Hotel Opera, samt praktiske øvelser RH og Ullevål
- Påmelding til kurs i februar 2026
-
Frist for påmelding: 02. nov. 2025
Dersom det ikke er publisert datoer på kurset vil det publiseres så snart tidspunkt er avklart med kursleder, som hovedregel seks måneder før kursstart.
Påmelding
- Påmelding 10.-14. november - Påmeldingsfrist utgått 10. august 2025
- Påmelding 2. - 6. februar 2026 - Påmeldingsfrist 2. november 2025
Sted: Forelesninger ved Thon Hotel Opera, samt praktiske øvelser RH og Ullevål
Generell informasjon om kursdeltakelse
Les om frister, retningslinjer for refusjon, avmelding, kursbevis og annet her: Informasjon til LIS om kurs
Her finner du informasjon om de andre kursene i utdanningen din: Spesialistutdanning i anestesiologi
Om kurset
Kurset varer i fem dager og går som hovedregel to ganger i året (vår/høst) i Oslo.
Planlagte gjennomføringer av kurset (langtidsplan)
Maks 30 deltakere. LIS er ansvarlig for å innhente aksept for kursdeltakelse fra arbeidsgiver før påmelding.
Kurset er ment som en introduksjon for leger i anestesiologisk spesialisering og vil gi en teoretisk bakgrunn for det praktiske anestesifaget.
Litteratur legges ut på NAKOS-portalen.
Program
Program 10. - 14. november 2025 (PDF)
Kurskomité
Kursleder: Martin Braathen, martin.braathen@gmail.com
Kristin Wisløff-Aase
Morten Pedersen
Jan Erik Høgetveit
Karen Sendstad
Opptakskriterier
Kurset passer best som første kurs i LIS-løpet og gjerne ganske tidlig, etter 2-3 mnd med anestesierfaring som det ideelle.
Kursplasser prioriteres etter gjennomført tellende tjeneste til spesialiteten kurset er anbefalt for. LIS1-tjeneste og eventuelle permisjoner skal ikke regnes med. Når du melder deg på, skal du oppgi hvor mange måneder tellende tjeneste du kommer til å ha ved kursets start. Les mer her om hva som er tellende tjeneste: Opptak – prioriteringskriterier, venteliste og supplerende opptak. Opptaksprosessen er tillitsbasert, og RegUt legger til grunn at informasjonen søkere oppgir er riktig.
Kursgodkjenning gammel ordning
Kursgodkjenning etter regler for spesialistgodkjenning i gammel ordning
Kursavgift
NOK 9900,- (inkludert lunsj).
NB! Det tas forbehold om indeksregulering.
Kursavgift refunderes ikke dersom avmelding kommer senere enn 1 måned før kursstart. Kursavgift refunderes ikke dersom deltaker ikke møter eller ikke fullfører kurset. Dette gjelder uansett grunn, inkludert sykemelding.
Kontakt
RegUt Helse Sør-Øst
regutkursAndre datoer
-
Anestesi og perioperativ medisin (ANE)10.november20255 dager